Tel: 021-77189526

Mobile: 09126108567

Email: info[@]pargaran.com

چگونگی نصب یک سیستم دوربین‌ مداربسته (قسمت اول)

نصب سیستم دوربین مداربسته

شما می‌توانید خودتان یک سیستم دوربین امنیتی حرفه‌ای نصب کنید. اگر می‌توانید کابلی را از یک دوربین به دستگاه ضبط ویدئویی دیجیتال وصل کنید، پس می‌توانید یک سیستم دوربین مداربسته امنیتی را نیز نصب کنید. اگر شما این کار را خودتان انجام دهید به‌جای اینکه به افراد دیگری بسپارید، در هزینه هزاران دلاری صرفه‌جویی کرده‌اید. تنها بخش وقت‌گیر کار اتصال کابل از دستگاه ضبط به دوربین است. فنّاوری امروزه استفاده از سیستم دوربین‌های امنیتی ۲۴ ساعته را تقریباً برای همه ساده و آسان ساخته است.با پرگاران همراه باشید.

……………………………………………………………………

در این مقاله آمده است که، سیستم دوربین‌های امنیتی مداربسته با پرداخت یک نرخ معقول می‌توانند براحتی امنیت شما را هم در خانه و هم در محل کسب‌وکارتان تامین کنند. برخی از شرکت‌های بیمه حتی به شما برای استفاده از یک سیستم دوربین مداربسته تخفیف هم می‌دهند. بدون شک، همه ما قادر به محافظت از خودمان در برابر وحشیگری ها، سرقت، لیز خوردن یا زمین خوردن و همچنین بهبود عملکرد کلی کارمندان با استفاده از یک سیستم حرفه‌ای نظارت ویدئویی خواهیم بود.

انتخاب لوازم و ادوات دوربین مداربسته

  1. دستگاه DVR (دستگاه ضبط ویدئو) وسیله ای است که تصاویر را ضبط می‌کند.

ویدئوها در هارد دستگاه DVR ذخیره می‌شوند. فشرده‌سازی H.264 استانداردی جدید در صنعت فشرده‌سازی است. دستگاه DVR با قابلیت فشرده‌سازی H.264 ویدئوها را سه برابر طولانی‌تر از MPEG و دستگاه‌های فشرده‌سازی MPEG4 ذخیره می‌کنند که یک فنّاوری قدیمی با ذخیره‌سازی ویدئوی کمتر است. دستگاه‌های DVR مدل H.264 قادر به فراهم ساختن کیفیت بالاتر تصاویر ویدئویی به‌صورت زنده و آنلاین می‌باشند.

دی وی آر - دوربین مداربسته

  1. به دنبال دستگاه‌های DVR ی باشید که مجهز به سیستم نظارت از راه دور اینترنتی توسط هرگونه اتصال اینترنت پرسرعت در جهان و همچنین اتصال تلفن‌های همراه مانند آیفون و یا هر تلفن دیگری با شبکه ۳G یا ۴G باشند.

درک سیستم دوربین مدار بسته

  1. حتماً بررسی کنید که دستگاه مجهز به سیمبیان و شبکه ویندوز CE نیز باشند.

نظارت از راه دور باید رایگان بوده و با استفاده از یک IP آدرس پویا انجام شود، چون این همان چیزی است که شما برای دسترسی به دوربین‌هایتان به آن نیاز پیدا خواهید کرد. به‌منظور ورود به بخش نظارت از راه دور، وارد آدرس وب (IP آدرس) می‌شوید، نام کاربری و رمز عبور را وارد می‌کنید و سپس می‌توانید دوربین‌هایتان را مشاهده کنید. IP یک آدرس پویا رایگان است، بنابراین نباید به‌جز هزینه اینترنت پرسرعتتان هزینه ماهیانه اضافه دیگری پرداخت کنید. پرس‌وجو کنید که چند نفر می‌توانند دوربین‌ها را از راه دور به‌طور هم‌زمان مشاهده کنند؟

آی پی - دوربین مدار بسته

  1. به دنبال دستگاه‌های ضبط دیجیتالی باشید که دارای سیستم تشخیص حرکت پیشرفته و پوشش ماسک باشند،

که به شما در بررسی مهم‌ترین رویدادهای ضبط‌شده از طریق دوربین‌ مداربسته کمک بسزایی می‌کند. اگر تصمیم گرفتید، می‌توانید دستگاه DVR خود را طوری تنظیم کنید که تنها در صورت مشاهده جسم متحرک عملیات ضبط تصویر را انجام دهد تا بتوانید حجم بیشتری از ویدئو را در هارد ذخیره کنید. اگر هم نه، می‌توانید در حالت ۲۴ ساعته همه‌چیز را دائماً ضبط کنید. تمام کانال‌های ویدئویی یک آدرس دارند که می‌توانید به قسمت‌های مختلف، آن را اختصاص دهید ازجمله (حیاط جلویی)، ساعت و تاریخ بر روی تصویر نشانه‌گذاری می‌شوند و تصاویر نیز برای جلوگیری از دست‌کاری شواهد به‌صورت دیجیتالی مهروموم می‌شوند.

سیستم تشخیص حرکت پیشرفته

  1. هنگام خرید یک دستگاه DVR از انتخاب دستگاهی با امکان فشرده‌سازی ۲۶۴ اطمینان حاصل کنید که بر روی بسته‌بندی کامل ذکر شده است.

البته داشتن فضای مناسب برای ذخیره ویدئو هم جزو موارد مهم در این انتخاب است (مثلاً، ۲۵۰ گیگابایت ، ۵۰۰ گیگابایت و یا ۱ ترابایت هارد دیسک). به‌طورکلی، هر چه فضای ذخیره‌سازی ویدئو بیشتر باشد، بهتر است. با فشرده‌سازی H.264 در ضبط دیجیتال ویدئو، متوجه خواهید شد که هارد دیسک‌هایی که فضای زیادی دارند، برای ضبط طولانی‌تری از تصویر گنجانده ‌شده‌اند. در صنعت دوربین‌ مداربسته، H.264  “بسیار جدید” است. و نگران نباشید، بعدازاینکه هارد دیسک از طریق ضبط حجم بالایی از ویدئو پر شود، به‌سادگی دستگاه DVR مجدداً به عقب برگشته و از ابتدا تصویر  برداری و همچنین ذخیره سازی را شروع می‌کند.

cctv

  1. ظرفیت رایت یا همان Burning را در نظر بگیرید.

هنگامی‌که در فکر رایت ویدئو بر روی فلش‌های USB هستید، از وجود حداقل یک درگاه USB بر روی دستگاه اطمینان حاصل کنید و از هم‌خوانی و سازگاری دستگاه DVR با کامپیوتر خود در منزل یا محل کارتان نیز مطمئن شوید. این بدان معنی است که شما می‌توانید سیستم دوربین‌ مداربسته خود را به‌راحتی بر روی شبکه اینترنت با هر یک از کامپیوترهای خود مشاهده کنید، که البته با ویندوز سازگار باشند.

  1. برای جلوگیری از دزدیده شدن دستگاه DVR خود از نگهداری این دستگاه در محلی امن و قفل‌گذاری شده اطمینان حاصل کنید.

امنیت دوربین مداربسته

اتصال سیستم دوربین مداربسته

  1. از کابل‌هایی که از قبل برش داده ‌شده‌اند یا قرقره ۵۰۰ یا ۱۰۰ فوت (۱۵۲٫۴ یا ۳۰٫۵ متر) ویدئو ترکیبی (اتصال BNC)/ کابل کواکسیال ترکیبی برق RG59 استفاده کنید.

    تمامی دوربین‌های مداربسته نیاز به هر دو خروجی ویدیو و برق (۲ کابل در یک کابل) هستند، بنابراین شما می‌توانید فقط یک کابل از DVR به هر دوربین بکشید. شما می‌توانید کابل‌کشی هر دوربین را تا ارتفاع ۷۰۰ فوت (۲۱۳٫۴ متر) بدون از دست دادن تصویر انجام دهید. نگران نباشید به‌سادگی، کابل ویدیو را به DVR (که به آن BNC می‌گویند) متصل کنید، سپس دوشاخ را به منبع تغذیه کابل ترکیبی RG59 متصل نمایید. این نوع کابل برای راه‌اندازی اکثر دوربین‌های امنیتی مداربسته مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کابل متشکل از یک کابل ویدیو و کابل برق (مثبت و منفی) است که درنتیجه نام سیامی یا همان کابل ترکیبی به آن داده‌ شد.

ویدئو ترکیبی (اتصال BNC)/ کابل کواکسیال ترکیبی برق RG59