Tel: 021-77189526

Mobile: 09126108567

Email: info[@]pargaran.com

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته :

دوربین های مدار بسته را می توان به دو دسته کلی آنالوگ (Analog Camera) و تحت شبکه (Network Camera) تقسیم بندی کرد، البته این نوع تقسیم بندی بیشتر مربوط به نوع ارتباط آنها می شود و مطمئنا باید برای انتخاب یک دوربین موارد بیشتری را در نظر گرفت که در زیر خلاصه ای از این موارد آورده خواهد شد؟

 

نحوه انتخاب دوربین مدار بسته

سوالاتی که در مورد دوربین مدار بسته باید پاسخ داده شود:

  1. نوع اتصال از چه نوع باشد؟ با سیم از نوع BNC یا کابل شبکه LAN یا بدون سیم wifi

  2. قابلیت چرخش داشته باشد یا خیر؟ که در واقع به دوربین های غیر قابل چرخش یا fix اصطلاحا دوربین های مدار بسته Bollet و آنهایی که قابل چرخش باشند Dome PTZ گفته می شود که در نوع دوربین ها از Joy Stick برای چرخش و کنترل استفاده می گردد.

  3. قابلیت بزرگنمایی اپتیکال (zome) داشته باشد یا خیر؟ و اگر نیاز هست تا چه مقدار قابلیت زوم داشته باشد که هر چه این مقدار بیشتر باشد مسافت بیشتری را پوشش خواهد داد

  4. قابلیت دید در شب داشته باشد یا خیر؟ و اگر نیاز هست چه مسافتی را بتواند پوشش دهد؟ این مقدار بر اساس IR Distance در کاتالوگ سازنده نوشته شده است.

  5. قابلیت ضبط صدا نیاز هست یا خیر؟

  6. در چه حد کیفیتی مد نظر هست؟ یکی از مشخصه های دوربین که در اینجا اهمیت پیدا می کند نوع، سایز و مشخصات دیگر لنز یا همان حسگر تصویر است.

  7. رزولوشن تصویر و سرعت فیلم برداری هم آیتم هایی هستند که باید به آنها دقت کرد.

  8. شرایط جوی و آب و هوایی و محل نصب کجاست؟ داخل یا خارج از ساختمان (Indoor یا Outdoor) دمای هوای منطقه، آلودگی ها و رطوبت منطقه

کلیدی ترین سوال نحوه انتخاب دوربین مدار بسته:

چقدر می خواهید هزینه کنید؟ این سوالی است که در همه موارد بالا تاثیر می گذارد و عامل هزینه، تعیین کننده انتخاب برند دوربین مدار بسته هست.

 

دوربین مدار بسته

 

چرا پرگاران:

پرگاران با داشتن تجربه در نصب و راه اندازی سیستم های دوربین مدار بسته و رویارویی با مسائل مختلفی که در این صنعت وجود دارد و با داشتن پرسنل با تجربه و با اخلاق و همچنین رویکرد مهندسی ارزش می خواهد و می تواند در راه کنار شما قرار گیرد و نصب و راه اندازی پروژه های دوربین مدار بسته (CCTV) شما را به بهترین نحوه ممکن اجرا نماید.

اگر از این مطلب لذت بردید لطفا از طریق شبکه های اجتماعی زیر به دوستان خود اطلاع رسانی کنید:
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail